2 %

Ako darovať 2% ?

1.) Do 15. februára 2022 musia všetci zamestnanci-fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť potvrdenie o zaplatení dane zo závislých činností

2.) Z tohto  si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku

2021 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom POTVRDENIE od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2021 dobrovoľnícky pracovali (platí pre všetkých rodičov detí navštevujúcich POHYBOVŇU)

3.) Vyplňte vyhlásenie (v prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

4.) Tlačivo vyhlásenia Vám (po vyžiadaní) osobne alebo poštou doručíme 🙂

5.) Do 30.4.2022 odovzdajte obe tlačivá na daňovom úrade v mieste Vášho bydliska. V prípade, že Vám okolnosti nedovoľujú ísť na úrad osobne, radi za Vás tieto veci vybavíme a tlačivá zanesieme.

Prečo podporiť práve nás ?

Minulý rok, keď sme žiadali o pomoc formou 2 % z daní, sme ešte netušili, že to čo sme plánovali do budúcna, je už teraz realitou. Našli sme priestor ! Konečne sa nám po takmer štyroch rokoch podarilo nájsť vhodný priestor. Je preto pochopiteľné, že všetky financie búdeme sústrediť práve sem – do našej “Cvične”. Sme vo fáze prerábania preistoru, a otvorenie predpokladáme koncom marca 2022.

Chceli by sme týmto našim projektom vrátiť do mesta cvičenia ako boli voľakedy dávno typu Sokola, kedy bola gymnastika veľmi populárna. Spolupracujeme už teraz s učiteľmi TV na základných školách kde realizujeme naše pohybové aktivity a naše vybavenie môžu používať. Problémom je, že nemôžeme mať telocvičné náradie stabilne rozložené, keďže majú školy len jednu, resp. dve malé telocvične pre všetky hodiny . Chceli by sme súčasne motivovať a inšpirovať základné školy k návratu ku gymnastike.

Situácia v Malackách

Práve centrum mesta sme si vybrali preto, lebo našim zámerom bolo, aby dostupnosť pre deti bola čo najľahšia, pešo, na kolobežke, na bicykli. V blízkej dostupnosti cca 200 – 300 m sú situované 2 veľké základné školy, na ktorých aktuálne prebiehajú naše aktivity a 2 materské školy. Školy a škôlky budú mať možnosť využívať tento náš plne vybavený priestor pre gymnastiku, nakoľko pešia dostupnosť pre skupiny detí s učiteľmi je výborná.

Realizácia

Finančne najnáročnejšími položkami je vybavenie na cvičenie. Sú to najmä 2 veľké nadzemné dopadové duchny pre nácvik ťažších prvkov.  Súčasťou nášho športovo – komunitného priestoru bude okrem telocvične aj kondičná miestnosť, sociálne zázemie, ktoré bude obsahovať 2x šatne, 2x WC, 2x sprcha zvlášť pre chlapcov a dievčatá.

Prevažnú časť remeselníckych prácrealizujeme svojpomocne, nakoľko sme celkovo zruční a pomocnú ruku ponúkli naši členovia i rodičia našich detí. Finančné nároky na vybavenie telovýchovného priestoru takéhoto typu sú vysoké a nemohli by sme ich zafinancovať na kľúč. Vlastnou prácou sa náklady minimalizujú.

Čo získate pri darovaní 2% :

– Vaše meno a priezvisko bude zverejnené na stene darcov v novej telocvični (môžete si zvoliť či chcete celé meno, iniciály alebo anonym)

– Získate zľavu na letné tábory a tréningové kurzy v roku 2022 ( 30 % z darovanej sumy je Vaša zľava)

– Získate dobrý pocit za podporu zmysluplného projektu

História (vývoj)

Pohybovňa oslavuje vo februári oslavuje štvrté narodeniny. Ten čas beží veľmi rýchlo. Za ten čas ostalo za nami veľa pekných chvíľ na spoločných tréningoch, podujatiach, vystúpeniach alebo táboroch. Nezabudneme na prvé tréningy v malej telocvični 4 základnej školy v Malackách. Materiálne vybavenie vtedy predstavovali roztrhané žinenky, staré drevené švédske debny ( česť tomu, kto ich vyrábal, lebo vydržali neuveriteľne veľa rokov). Postupne sa tréningy presunuli do väčších priestorov a podstatne sa zlepšilo aj materiálne vybavenie.  V roku 2021 sme sa zúčastnili prvých majstrovstiev Slovenska v parkoure. Súťažili sme, tešili sa, aj sme vyhrávali (aj keď súťaženie určite nie je hlavným dôvodom, prečo to robíme). Pri prezentácii starých fotiek je úžasné sledovať ako sa „decká“ zmenili.Jedno sa však nezmenilo. Stále dbáme na hodnoty, ktoré sú pre nás dôležité. Niekedy sa až ťažko verí, že leto 2022 bude už 5. ročníkom letných táborov.

Filozofia

Neodstraňujeme zdravú rivalitu medzi deťmi, ale pripomíname im zároveň myšlienku nesúťažného športu pre radosť. Dbáme na to, aby sme prostredníctvom športu dosahovali nielen osobné či skupinové víťazstvá, ale aby sme dokázali mať z pohybu hlavne zdravie a potešenie. Pretože radosť z pohybu je príjemná emócia. Táto príjemná emócia spôsobí, že si chceš zopakovať danú vec znova a znova. V najlepšom prípade si na túto príjemnú emóciu (pocit) zvykneš, teda vytváraš si zvyk. Tento dobrý zvyk možno spôsobí to, že sa popasuješ so životnými skúškami ľahšie, pretože si zvykáš na to, čo ťa v živote čaká. Spoznávaš svoje telo a myseľ, spoznávaš svoje limity, stretávaš sa nepríjemnými pocitmi strachu a tak isto sa stretávaš s príjemnými pocitmi úspechu. Učíš sa rešpektovať ostatných, hľadáš si niekoho s kým si rozumieš, alebo niekedy preferuješ trénovať sám/sama. Toto všetko sa pekne mieša so vzájomnými vzťahmi v kolektíve, kde sa navzájom podporujete, smejete, (keď končia tábory plačete).

(V prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

Názov: POHYBOVŇA
Forma: Občianske združenie
IČO 51458667
Ulica: Hviezdoslavova 1878/22
Mesto: Malacky
PSČ 90101
Okres Malacky