2 %

Ako darovať 2% ?

1.) Do 15. februára 2021 musia všetci zamestnanci-fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť potvrdenie o zaplatení dane zo závislých činností

2.) Z tohto  si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku

2020 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom POTVRDENIE od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali (platí pre všetkých rodičov detí navštevujúcich POHYBOVŇU)

3.) Vyplňte VYHLÁSENIE (v prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

4.) Tlačivo vyhlásenia Vám (po vyžiadaní) osobne alebo poštou doručíme 🙂

5.) Do 30.4.2021 odovzdajte obe tlačivá na daňovom úrade v mieste Vášho bydliska. V prípade, že Vám okolnosti nedovoľujú ísť na úrad osobne, radi za Vás tieto veci vybavíme a tlačivá zanesieme.

História (trochu filozofie a predpovedania budúcnosti) klubu v skratke – tzv. nepovinné čítanie pre zaujímavosť:

História: 

Pohybovňa oslavuje vo februári oslavuje tretie narodeniny. Ten čas beží veľmi rýchlo. Za ten čas ostalo za nami veľa pekných chvíľ na spoločných tréningoch, podujatiach, vystúpeniach alebo táboroch. Nezabudneme na prvé tréningy v malej telocvični 4 základnej školy v Malackách. Materiálne vybavenie vtedy predstavovali roztrhané žinenky, staré drevené švédske debny ( česť tomu, kto ich vyrábal, lebo vydržali neuveriteľne veľa rokov). Postupne sa tréningy presunuli do väčších priestorov a podstatne sa zlepšilo aj materiálne vybavenie. Pri prezentácii starých fotiek je úžasné sledovať ako sa „decká“ zmenili. Jedno sa však nezmenilo. Stále dbáme na hodnoty, ktoré sú pre nás dôležité. Niekedy sa až ťažko verí, že leto 2021 bude už 4. ročníkom letných táborov.

Filozofia: 

Neodstraňujeme zdravú rivalitu medzi deťmi, ale pripomíname im zároveň myšlienku nesúťažného športu pre radosť. Dbáme na to, aby sme prostredníctvom športu dosahovali nielen osobné či skupinové víťazstvá, ale aby sme dokázali mať z pohybu hlavne zdravie a potešenie. Pretože radosť z pohybu je príjemná emócia. Táto príjemná emócia spôsobí, že si chceš zopakovať danú vec znova a znova. V najlepšom prípade si na túto príjemnú emóciu (pocit) zvykneš, teda vytváraš si zvyk. Tento dobrý zvyk možno spôsobí to, že sa popasuješ so životnými skúškami ľahšie, pretože si zvykáš na to, čo ťa v živote čaká. Spoznávaš svoje telo a myseľ, spoznávaš svoje limity, stretávaš sa nepríjemnými pocitmi strachu a tak isto sa stretávaš s príjemnými pocitmi úspechu. Učíš sa rešpektovať ostatných, hľadáš si niekoho s kým si rozumieš, alebo niekedy preferuješ trénovať sám/sama. Toto všetko sa pekne mieša so vzájomnými vzťahmi v kolektíve, kde sa navzájom podporujete, smejete, (keď končia tábory plačete).

Budúcnosť:


…Rok 2020 bol pre Nás ako búrka, a neostalo Nám jednoducho nič iné ako prispôsobiť sa a učiť sa ako tancovať v daždi. Znamená to, že na tréningoch v telocvični sme sa videli podstatne menej, no o to viac sme sa naučili trénovať vonku alebo pomocou online tréningov. Uvedomujeme si, že aj nasledujúci rok bude prekvapením a preto tomu prispôsobujeme plánovanie aktivít…
…Rok 2021 môže byť lepší ale my chceme byť pripravení na všetky možnosti vrátane tých horších.
Pre existenciu potrebujeme flexibilne konať a projekt prispôsobili viacerým scenárom, ktoré Nás čakajú. Pravdepodobne sa počas roku stretneme s 3 scenármi, v závislosti od toho čo epidemiologická situácia a vláda SR povolí. Znamená to, že v roku 2021 to bude v Pohybovni vyzerať nasledovne:
1.) Prísne opatrenia = trénujeme online, ale predsa trénujeme
2.) Uvoľnené opatrenia = trénujeme vonku v obmedzených skupinkách, ale sme vďační za čerstvý vzduch
3.) Návrat do normálneho režimu = trénujeme v telocvični, máme radosť zo spoločných aktivít
…Nevieme odhadnúť, v akých podmienkach budú prebiehať naše nasledujúce aktivity. Vieme však, že budeme vždy rešpektovať aktuálne vyhlásenia a prispôsobovať im činnosť.

Prečo pomôcť 2%:


V prípade online tréningov by sme radi zvýšili kvalitu prostredníctvom náčinia, ktoré si budú môcť deti vypožičať. Medicinbal a kettlebel by dobre doplnili už aktuálne využívané náradie a náčinie ako tatami, švihadlá, odporové gumy alebo šmykľavé podložky.
V lepšom prípade budú tréningy prebiehať vonku, čo pre Nás znamená že sa budeme stretávať na takzvaných “spotoch” (miesto, ktoré nám svojím charakterom a prekážkami umožňuje dobrý tréning). Takmer všetky “spoty” v Malackách majú spoločnú vec a tou je chýbajúca hrazda. Mobilná hrazda by Nám nielen výrazne zlepšila tréning, ale poslúžila by svojou univerzálnosťou na tréningy v telocvični, táborové tréningy v prírode alebo na exhibície a workshopy pre verejnosť.
Ak sa tento rok pošťastí (čo pevne dúfame) a budeme môcť opäť trénovať v telocvični, radi by sme naše tréningy vylepšili našou vysnívanou pomôckou – dopadovou duchnou pre bezpečný tréning. Dopadové žinenky (stretch) sú jednoducho najpodstatnejším pomocníkom pri nácviku náročných akrobatických prvkov.

V našich rozhodnutiach sme opatrní a obzvlášť v dobe, kedy nás zastihla pandémia ale…“keď vystrelí motyka“ a veci sa budú vyvíjať dobrým smerom, tak veríme, že raz budeme materiálne vybavenie sťahovať zo školskej náraďovne do vlastného priestoru.

(V prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

Názov: POHYBOVŇA
Forma: Občianske združenie
IČO 51458667
Ulica: Hviezdoslavova 1878/22
Mesto: Malacky
PSČ 90101
Okres Malacky