2 %

Ako darovať 2% ?

1.) Do 15. februára 2023 musia všetci zamestnanci-fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť potvrdenie o zaplatení dane zo závislých činností

2.) Z tohto  si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku

2022 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom POTVRDENIE od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2022 dobrovoľnícky pracovali (platí pre všetkých rodičov detí navštevujúcich POHYBOVŇU)

3.) Vyplňte vyhlásenie (v prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

4.) Tlačivo vyhlásenia Vám (po vyžiadaní) osobne alebo poštou doručíme 🙂

5.) Do 30.4.2023 odovzdajte obe tlačivá na daňovom úrade v mieste Vášho bydliska. V prípade, že Vám okolnosti nedovoľujú ísť na úrad osobne, radi za Vás tieto veci vybavíme a tlačivá zanesieme.

Prečo podporiť práve nás ?

 

Vo februári to už bude 6 rokov spoločných aktivít a zábavy v Pohybovni. Za posledný rok sa toho stihlo veľa. Našli sme priestor, prerábali sme priestor ( viac ako 6 mesiacov ), dočkali sme sa a už viac ako pol roka trénujeme v Cvični. Tento projekt sa podarilo zrealizovať aj vďaka 2%. Radi by sme sa opäť posunuli o krok ďalej a v telocvični pridali nové vybavenie. Najväčší miľník je podzemná dopadová jama. Tak isto by sme radi pridali závesné systémy pre vzdušnú akrobaciu.

História (vývoj)

Máme pocit, že sme v hale už veľmi dlho zabývaní a že sa poznáme v komunite poriadne dlhý čas. Za ten čas ostalo za nami veľa pekných chvíľ na spoločných tréningoch, podujatiach, vystúpeniach alebo táboroch. Nezabudneme na prvé tréningy v malej telocvični 4 základnej školy v Malackách. Materiálne vybavenie vtedy predstavovali roztrhané žinenky, staré drevené švédske debny ( česť tomu, kto ich vyrábal, lebo vydržali neuveriteľne veľa rokov). Postupne sa tréningy presunuli do väčších priestorov a podstatne sa zlepšilo aj materiálne vybavenie.  V roku 2021 sme sa zúčastnili prvých majstrovstiev Slovenska v parkoure. Súťažili sme, tešili sa, aj sme vyhrávali (aj keď súťaženie určite nie je hlavným dôvodom, prečo to robíme). Pri prezentácii starých fotiek je úžasné sledovať ako sa „decká“ zmenili.Jedno sa však nezmenilo. Stále dbáme na hodnoty, ktoré sú pre nás dôležité. Počas leta 2022 sme stihli krásne exhibičné vystúpenia, letné tábory a kopu srandy.

Filozofia

Neodstraňujeme zdravú rivalitu medzi deťmi, ale pripomíname im zároveň myšlienku nesúťažného športu pre radosť. Dbáme na to, aby sme prostredníctvom športu dosahovali nielen osobné či skupinové víťazstvá, ale aby sme dokázali mať z pohybu hlavne zdravie a potešenie. Pretože radosť z pohybu je príjemná emócia. Táto príjemná emócia spôsobí, že si chceš zopakovať danú vec znova a znova. V najlepšom prípade si na túto príjemnú emóciu (pocit) zvykneš, teda vytváraš si zvyk. Tento dobrý zvyk možno spôsobí to, že sa popasuješ so životnými skúškami ľahšie, pretože si zvykáš na to, čo ťa v živote čaká. Spoznávaš svoje telo a myseľ, spoznávaš svoje limity, stretávaš sa nepríjemnými pocitmi strachu a tak isto sa stretávaš s príjemnými pocitmi úspechu. Učíš sa rešpektovať ostatných, hľadáš si niekoho s kým si rozumieš, alebo niekedy preferuješ trénovať sám/sama. Toto všetko sa pekne mieša so vzájomnými vzťahmi v kolektíve, kde sa navzájom podporujete, smejete, (keď končia tábory plačete).

(V prípade problémov so stiahnutím na mobile otvorte v novom okne v režime inkognito, alebo na notebooku)

Názov: POHYBOVŇA
Forma: Občianske združenie
IČO 51458667
Ulica: Hviezdoslavova 1878/22
Mesto: Malacky
PSČ 90101
Okres Malacky