Ako bolo na 2. kole Slovenského pohára v Malackách

Ubehol viac ako mesiac od 2. kola Slovenského pohára v parkoure (Malacky) a zostane nám ešte dlho v pamäti atmosféra tejto udalosti v krásny slnečný deň. Viac ako 100 pretekárov z 10 klubov z celého Slovenska ukázalo svoje schopnosti a naozaj sa bolo načo pozerať. Malačania mali konečne príležitosť vidieť ako vyzerá parkour. Veľký počet divákov počas celého dňa podporoval pretekárov v dvoch disciplínach – speedrun a freestyle. Výsledkom dlhodobej organizácie a zapojenia takmer 30 pomocníkov, bola príjemná komunitná akcia s priateľskou náladou bez pocitu, že by išlo čisto o súťaženie a výsledok. Jediným problémom podujatia bol časový sklz, ktorému sme sa nedokázali vyhnúť vzhľadom na niekoľko faktov (prvá skúsenosť s veľkým podujatím, pravidlá súťaže, veľký počet pretekárov). Už teraz pripravujeme plán ako ďalšie súťaže zlepšiť a časový harmonogram dodržať. Na konci dňa sme sa rozlúčili síce unavení, ale spokojní a vďační za súdržnosť komunity a fantastické výkony. Potešila nás pochvala ostatných súťažiacich klubov za úroveň a kvalitu súťaže, za občerstvenie a krásny areál Zámockého parku.

Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa a užiť si deň v komunite. To bude vždy podstatnejšie ako to, čo sa dočítate nižšie, tak len aby sa nezabudlo kde sú korene 🌱

Výsledky klubu na 2. kole:

Celkovo sa súťažilo v 2 disciplínach (speedrun, freestyle), v oboch pohlaviach (muži, ženy), a 5 vekových kategóriách (mladšie žiactvo A, mladšie žiactvo B, staršie žiactvo, juniori, seniori). Teda celkom bolo až 20 skupín.

Speedrun

Mužské kategórie jednoznačne preukázali dominanciu klubu Pohybovňa a potvrdili tak zameranie klubu (dôraz na kondičnú prípravu, atletika, silová príprava). V každej kategórii, v ktorej mala Pohybovňa zastúpenie patrilo zlato Malackám: 

muži (14 pretekárov) – 1. miesto Esteban Malaga, 3. miesto Marko Spusta

juniori (13) – 1. Šimon Gažík, 3. Dávid Harcula

starší žiaci  (33) – 1. Richard Benka, 3. Timotej Ftáčnik

mladší žiaci B (17) – 1. Metod Benka 

Ženské kategórie sú v štádiu “vývoja”, kvôli nízkemu počtu pretekárok, avšak výkony nežnejšieho pohlavia si zaslúžia obdiv. Amália Benková (mladšie žiačky B – 1. miesto bez súperiek), Melissa Spustová (st. žiačky – 2. miesto), Nikola Rišová (st. žiačky – 3. miesto z 5 pretekárok), Anita Šefčíková (juniorky – 2. m.), Viktória Rišová (juniorky – 3.m. zo 4)

Freestyle

Mužské kategórie nám ukázali, že máme na čom pracovať. Potvrdilo sa však, že máme 2 všestranných “chameleónov” schopných preukázať vysokú kvalitu okrem rýchlosti aj svojou flow:

juniori (9) – 1. Šimon Gažík

starší žiaci (20) – 3. Richard Benka

Ženské kategórie mali opäť len zopár pretekárok, no radosťou bolo sledovať, ako sa baby postupne učia pracovať s emóciami, “neriešiť” sledujúce oči, a užiť si flow.

mladšie žiačky B (1) – 1. Amália Benková

juniorky (2) – 2. Viktória Rišová

Zaujímavosti o našich súťažiacich:

Jedným z najväčších a ťažko dosiahnuteľných úspechov pre domáci klub bolo víťazstvo v oboch disciplínach pre Šimona Gažíka. Vďaka všestrannosti je Šimon zaradený do užšieho reprezentačného výberu SR, a možno ho o pár rokov čaká aj svetový pohár. Podobne sa darilo aj Richardovi Benkovi, ktorý sa taktiež dokázal umiestniť v oboch disciplínach na popredných pozíciách (speedrun 1. miesto, freestyle 3. miesto). V disciplíne speedrun sa už tradične najväčším favoritom svojej skupiny stal Esteban Malaga (1. miesto, muži) s obrovskou rezervou až 4,79 sekundy, čím jednoznačne potvrdil svoju dlhodobú prípravu a nomináciu na ďalšie svetové poháre. Príjemným prekvapením bol Marko Spusta, ktorý pretekal prvý krát v kategórii muži, a obsadil 3. miesto spomedzi 14 pretekárov.

Ďakujeme každému, kto sa ochotne zapojil do prípravy podujatia 🤝

Ďakujeme klubom a divákom za úžasnú atmosféru 👌

Ďakujeme za finančnú podporu hlavnému partnerovi podujatia – Mesto Malacky a Slovenská Gymnastická Federácia.

Ďakujeme aj všetkým partnerom:

Papa Grill – gastro park,

Chmela Pneuservis

Veronika Rusňáková SkloArt

Strojár Malacky – hádzanársky oddiel

Neodent zubná klinika

Mattoni

Malina centrum detskej gymnastiky

Mauacký Muádek remeselný pivovar